• Kamil Tunca Bulvarı 4237 Sk. No:2 Altındağ-Bornova-İZMİR
 • 0232 467 57 57
Yararlı Bilgiler

Blog

KÖMÜR ÇEŞİTLERİMİZ VE KULLANIM ALANLARI

1-Yerli kömürler
ULUSOY TOPTAN KÖMÜR olarak TKİ EGE LİNYİT İŞLETMESİ RESMİİ BAYİSİ(SOMA DEVLET BAYİİ) olarak ülkemizin en kalitelikömür rezervi olan soma kömürlerini stoklarımızdan ulaştırıyoruz Soma Kısrakdere +18 mm ebatlarında ceviz kömürleri otomatik besleme kalorifer sistemlerinde kullanılan Soma Kısrakdere fındık kömürleri ve 0-5-10 olarak tabir edilen sanayi için toz kömürlerimizi size ulaştırıyoruz

Mangal Kömürü

  Yaz aylarının yaklaşmasıyla mangal kömürü tüketimi,doğayla iç içe aktiviteler artıyor.Mangal kömürü alırken nelere dikkat etmeliyiz?

İzmir Kömür Fiyatları Neden Yüksek

Kömür Fiyatları yurtdışı kaynaklı zamlardan dolayı İzmir genelinde değişiklik göstersede bunu müşterilerimize minimum şekilde göstermeye çalışıyoruz. Soma kısrakdere kömürlerini stoktan kuru temiz bi şekilde size ulaştırıyoruz.Bu yıl kömür temininde sorun olsada bayiliğimiz sayesinde size bunu yansıtmıyoruz kredi kartına taksit imkanı ile tüm İzmire resmi bayii olarak kömür gönderiyoruz

Neden Biz ?

Kömür sektöründe bazı etmenler herzaman olmuştur.Sobada kömür kullanan vatandaşlarımızın en başta dikkat etmeleri gereken önkural kovaya kömürü koyduktan sonra ki kova ağzına kadar doldurulmamalıdır.

Kovalı Sobalarda Kömür Kullanımı

-SOBANIZI ÖNERİLDİĞİ ŞEKİLDE UYGUN YERE KURUNUZ.

Kalorifer Kazanında Kömür Kullanımı

-KALORİFER KAZANINDA KÖMÜRÜ YASTIKLAMA YÖNTEMİ İLE YAKINIZ.

Kömür Nasıl Oluşur?

Kömür, nebatların bataklık alanlarda birikmesi sonucu oluşan tabakaların değişime uğraması neticesi meydana gelmiştir. Bu tabakalar üzerine çeşitli çökeltilerin birikmesi ve arz'ın hareketleri sonucu derinliklere gömülmüştür.

Kömür Çeşitleri

Kömürler, gerek meydana geliş zamanları, gerekse bileşimlerindeki karbon miktarı yönünden birbirinden ayrılırlar. Meydana gelişleri eski olan kömürlerin ısıtma değeri de o nisbette yüksektir. 

Kömür Madenciliği

İlk olarak M.Ö. Çinliler tarafından kullanıldığı bilinmektedir. Kömür işletmeciliğine ait dökümanlar 12. yüzyıla aittir. Kömürün yoğun olarak kullanımı ise 18. yüzyılın ikinci yarısına rastlar.

Tüm Dünyada Günlük Hayatta Kömür Niçin Önemlidir?

 • Kömür Dünyada en yaşlı bir şekilde bulunan, güvenilir aynı zamanda düşük maliyetlerle elde edilebilen temiz bir fosil yakıtıdır. 

  Yaygın : Kömür Dünya'da 50 den fazla ülkede üretilmektedir. Kömür rezervleri diğer fosil yakıtlar gibi (petrol ve doğalgaz) Dünya'nın belli bir bölümünde değil fakattüm dünyada yaygın bir şekilde bulunmaktadır. 

  Emniyetli : Kömür kullanımı, depolaması ve nakliyesi açısından en emniyetli fosil yakıttır. 

  Güvenilir : Endüstriyel ve diğer alanlarda elektrik enerjisinin rekabetçi fiyatlarla ve güvenilir olarak temini açısından, kömürün Dünyada yaygın bir şekilde bulunuşu ve bir çok ülke tarafından üretiliyor oluşu tedarikde güvenirliliği sağlamaktadır. 

  Temiz : Temiz Kömür Teknolojileri kullanılarak günümüzde kömür tüm dünyada doğayı doğayı kirletmeden kullanılmaktadır. 

  Ucuz : Elektrik Enerjisi Üretiminde ucuz ve rekabetçi bir yakıt olması nedeniyle Dünya elektrik üretiminin yaklaşık % 40 ' ı kömürden karşılanmaktadır.

Sanayi Kazanlarında Uygun İthal Kömürün Kullanılması

Her türlü sanayi  kazanı için uygun kalite ve ebatta ithal kömür tedariki yapan Ulusoy Kömür Ege Bölgesi ağırlıkta olmak üzere birçok bölgeye ithal kömür satış ve lojistiği yapmaktadır. Kazan tipine göre ithal kömürün ebat, kalori, kül, uçucu, nem, kül ergime derecesi, kükürt gibi özellikleri kazanda verimli yanması için çok önemlidir. Ulusoy Kömür olarak mevcut kazan tipinize göre en uygun ithal kömürü sunarak enerji maliyetlerinizi minimumlara düşürüyoruz.

Az Kömürle Çok Isınmak İçin Neler Yapılmalı?

Daha az kömür yakarak daha çok nasıl ısınılır? Bu önlemler alındığında en az % 30 yakıt tasarrufu sağlanır. Az yakıtla çok ısınarak ekonomik kazanç elde edilmiş olunur.

İzmir Kömür Fiyatları Toptan kömür satışı

Firmamız 1983 yılında Mehmet Ulusoy tarafından kurulmuştur. Açık kömür satışının devam ettiği bu yıllarda firmamız daha temiz hizmet için çuvallı satışa başlamıştır.